wtorek, 2 lipca 2019

Konfusao

ćwiczenie stylistyczne: język hermetyczny


z forum

"Chłopaki, praktykuję VOMC wg Snarka i Gabona, od niedawna jestem początkujący. Zastosowałem Otwarcie, Domknięcie, Przygięcie, Wychłodzenie, Mini-Aluzję-Od-Czapy i Konfusao. Zgodnie z puńktem 5 step 3 powiedziałem jej "symulakrum ci wypadło, mała", a ona że "goń się leszczu". Co teraz. Wiem że jak świnia chwyci na Słowackiego to potem Asnyk, Majakowski, ewentualnie Norwid na cięższe przypadki z głową. Tak nas uczyli. Nic o rybach chyba. Pamiętam zdanie które mnie ujęło, z wykładu Snarka w Mławie: "Przepatrzysz wylotkę z autostradu jedź na okrężnie" ("looking by a exit highway, away rounded go"). Ale przecież w "Sposobie na Modlichę 2" Gabon naucza "idź od zawietrznej, chroń głowę", to jednak przecież robiłem po instrukcji. Doradźcie.

odpo:
Wróć do pkt. 4, źle zrobiłeś, nie można dać Konfusao przez Zamknięciem. Wtedy ewentualnie dajesz Konfusao i wychodzisz przez okno, to jest wtedy Konfusao ad Kwadrat. Nie można tego zbyt często i powyżej trzeciego piętra. Jak umiesz latać to masz od razu plusa i spotykacie się na dole. Jest jeszcze opcja Konfusao z Jeziorem ale to tylko dla świń z rodowodem. Dlatego polecałbym ci raczej dopracowanie schematu Podchodze-Przechodze-Wychodze, a nie pchanie się na tereny dla zawodowców. Poza tym jak zanęcasz do świni w kaloszach to musisz mieć dobre tyły i ze dwie szynki w zapasie, inaczej lecisz na pewny tryb awaryjny bez obsługi sieci. To są podstawy, reszta na mityngu. Niech VOMC będzie z tobą."

6 komentarzy:

 1. Uhuhu ! Języki hermetyczne są, że tak powiem po swojsku, solą tej ziemi :-) Zainspirowany, poleciałem grzebać po cyberśmietnisku ... dorównać się oczywiście nie udało, ale i tak wyszedł niezły zwierzyniec. Jest w tym jakaś fascynująca patologia, być podekscytowanym swą kompletną ignorancją, nie ?
  ----
  Borg asymiluje Spota
  ROTFL!
  Do tego BORG po asymilacji:
  - Budzi o 4 rano drapaniem w nogę i prosi o podłączenie do alkowy
  - Zawsze stoi tam, gdzie chcesz stanąć ty
  - Odpoczywa leżąc na panelach dotykowych komputerów federacyjnych
  - Z niewiadomych przyczyn zjada to, co znajdzie na wysypisku
  - Zyskuje umiejętność prychania gdy mu sie coś nie podoba
  - Asymiluje inne gatunki za pomocą metody Kota w butach ze Shrecka
  ----
  DNA-zależna polimeraza RNA, wysoce specyficzna wobec sekwencji promotorowych faga T7. Zmodyfikowana polimeraza RNA T7 o wyższej tolerancji w stosunku do zmodyfikowanych nukleotydów. Niezwykle przydatna do znakowania radioaktywnego i nieradioaktywnego, a także do syntezy RNA na skalę preparatywną. Wydajnie syntetyzuje in vitro transkrypty z prawie każdego DNA, znajdującego się “downstream” względem promotora T7. Odpowiednia do przygotowywania znakowanych jedno-niciowych sond RNA o wysokiej aktywności specyficznej. Transkrypty mogą być używane jako sondy hybrydyzacyjne i matryce do translacji in vitro.
  ---
  Niech M będzie serwantnie periodycznym R-modułem, tzn. takim, że istnieje serwantny ciąg dokładny
  0 → M → Pn → · · · → P0 → M → 0, w którym wszystkie Pj są serwantnie projektywne. Wtedy M jest serwantnie projektywny oraz powyższy ciąg się rozszczepia.
  ---
  Tuleja siłownika obrotu konika. Sworznie i tuleje wykonane są z wysokogatunkowej stali, hartowane do 56-60 HRC.Wszystkie sworznie w przeciwieństwie do konkurencji mają hartowaną indukcyjnie całą powierzchnie pracującą.
  ---
  — „Gabriel” wstrzelił w siebie nukleony z terawoltażem, tak? — spytał pilot.
  — Tak.
  — Po stycznej z dokładnością do jednego Heisenberga?
  — Tak.
  — Skąd wziął dodatkową energię? Przecież miał zbyt małą masę, żeby zgiąć przestrzeń w mikrodziurkę?
  — Teratron w zwarciu pracuje jak siderator. Pobiera energię z zewnątrz.
  — Powstaje deficyt? Tak.
  — Jako energia ujemna? Tak.
  — W jakim zasięgu?
  — Nadświetlnie w zaprzestrzeni — „Gabriel” wziął ją w promieniu miliona kilometrów.
  — Dlaczego nie odczuła tego ani Kwinta, ani Księżyc, ani my?
  — Ponieważ jest to pożyczka kwantowa w przedziale Holenbacha. Czy mam wyjaśniać dalej?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiam czytać teksty i oglądać rzeczy których nie rozumiem, tak że może to aż taka patologia nie jest, może bardziej przyjemność doświadczania tego jak mózg obmacuje nieznany temat. Ciekawa kolekcja, coś jakby z działu biochemia i literatura science-fiction? I sworznie hartowane indukcyjnie. Dosyć mocno inspirujące są też fora dla fotoamatorów:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Temat języków hermetycznych to studnia bez dna :-) Fora dla fotoamatorów są spoko, ale ośmielę się zasugerować, że może być grubiej. Przypomniał mi się taki epizod - w autobusie raz jechałem i nagle wsiadło dwóch - uwaga - krystalografów (!) No i zaczęli rozmawiać. Nie sposób dokładnie przytoczyć stylu, ale podążając tym tropem wykopałem przeuroczą stronkę Polskiego Towarzystwa Krystalograficznego, no i tamże jest dział "Zagadki krystalograficzne". I teraz uwaga - zapodaję przykład z tejże stronki (zagadka nr 27): "Na kryształ o symetrii układu regularnego w kierunku [110] pada polichromatyczna wiązka promieniowania rentgenowskiego.Pod jakim kątem ugięcia, 2θ, zaobserwujemy refleks -4 -2 4?". Ale to jeszcze jest nic. W Afryce środkowej jest takie jezioro - Malawi - odcięte od milionów lat od innych zbiorników wodnych, więc ewolucja poszła tam w boczną odnogę i są gatunki endemiczne. I są ludzie, którzy zakładają sobie w domach akwaria z rybami z tegoż jeziora. Jest to cała subkultura. Jak każda przyzwoita subkultura, mają swoje forum. Czyta się to forum niczym powieść sensacyjną w odcinkach. Próbka rozmowy z działu "Woda": Karolus rzecze "Boje się też trochę żebym nie wpadł w "zakres sinic" obecnie mam PO4 na poziomie 1,0 (może z lekkim plusem), więc jeśli zbije NO3 do poziomu 2-3 to według tablicy redfielda zbiornik jest zagrożony sinicami :( (jak nie kijem go to pałką ;)) Panikuje na zapas? czy powinienem jednak postarać się zbijać PO4, mam absorber PO4 mikrobe-lift, (nie atrament tylko ten w granulkach) mógłbym go dołożyć pod gąbkę prefiltru w ultramaxie (bo w bloku jaki zrobiłem po zapakowaniu 1L absorbera nie zostało mi już za dużo miejsca)". Suricade odpowiada: "Panikujesz, już samo użycie bloku przy NO3 -20 to lekka przesada. Nie wiem jaką masz wodę w kranie ale przy NO3 w kranie około 5 i podmianie 50 % wody efekt będziesz miał zbliżony do tego po uruchomieniu bloku." Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tym absorberem pod gąbkę prefiltru w ultramaxie to zawsze jest problem, bo od modelu D50 w górę czas naświetlania wiązką polichromatyczną układa się w dolnych rejestrach diagramu Viete'a i trzeba ustawiać manualnie nadpisując ustawienia sterownika, a przy CO3 większym niż 15% wiadomo czym się to kończy: ISO większe niż 1600 generuje straszne szumy na matrycy, takie że nawet jak rybę widać przez szybę, to ciężko ocenić w jakim jest stanie psychologicznym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Aj, ajjj. Takie proste, a ludzie się w tym gubią.

  OdpowiedzUsuń

Sądzisz coś o tym lub o tamtym? Uzewnętrznij się. (W pewnych granicach). (Czasem nie odpisuję, albo odpisuję po kilku latach. I takie tam) (Wiem że to nieadaptacyjne.)